Gabinet kosmetyki nieinwazyjnej

Czasem nie mogę pozbyć się wrażenia, że świat oszalał w pogoni za wieczną młodością. Tak bardzo boimy się, że wygląd może zdradzić nasz wiek, lub, o zgrozo, jeszcze dodać nam lat, że lęk ten pcha nas do sprawdzania coraz to nowych rozwiązań oferowanych przez medycynę estetyczną. Często korzystamy z nich w sposób nieadekwatny do prawdziwych potrzeb skóry, co powoduje, że efekty są, delikatnie mówiąc, dalekie od oczekiwanych. Bo czy naprawdę zależy nam na całkowitym sparaliżowaniu mimiki, nienaturalnym podniesieniu policzków lub ustach z efektem obrzęku?
Nie, nie jestem przeciwniczką subtelnego poprawiania urody z pomocą osiągnięć medycyny. Uważam, że tego typu zabiegi wykonywane przez kompetentne osoby (lekarzy) mogą pomóc walczyć z kompleksami, czy zwyczajnie pozwolą poczuć się lepiej. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że nie zastąpią one nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych i pielęgnacji domowej. Nawet najlepsze wypełniacze czy botox nie przyniosą pożądanego efektu, jeśli nasz naskórek będzie zaniedbany. Warto też wspomnieć, że efekty tego typu zabiegów są przejściowe, a to, jak długo się utrzymują zależy od indywidualnych czynników.

fot. fotolia.com

Kosmetyka nieinwazyjna, nazywana często kosmetyką białą jest trudniejsza i bardziej wymagająca. Dlaczego? Bo wymaga systematyczności i poświęcenia sobie chwili, którą często tak ciężko wygospodarować. Codzienne zabieganie, nieustanny stres, nawał obowiązków sprawiają, że pielęgnacja schodzi na dalszy plan. W konsekwencji zaczynamy zauważać, że skóra - choć naciągnięta - staje się szorstka i sucha, szybko się uwrażliwia, pojawiają się na niej rozszerzone naczynia krwionośne i stany zapalne. To pierwsze oznaki przyspieszonego starzenia, a także efekt oddziaływania na nas niekorzystnych czynników zewnętrznych. Temu zjawisku można przeciwdziałać bez sięgania po skalpel lub igłę.
W gabinecie kosmetycznym dysponujemy preparatami o sprawdzonych i skutecznych składnikach. Składniki te stosowane są w stężeniach, które w istotny sposób mogą oddziaływać na skórę. Znajdziemy tu m.in. trzy składniki odmładzające, których działanie zostało szeroko opisane i udowodnione badaniami: retinol, kwas glikolowy i witamina C. Jednak by cieszyć się efektami trzeba stosować je w sposób umiejętny, dlatego bardzo odradzam osobom bez wiedzy kosmetycznej zakup tego rodzaju substancji na stronach oferujących półprodukty do wykonania kremów czy maseczek. Są one bardzo aktywne, a źle zastosowane mogą przyczynić się do dużego podrażnienia, a nawet oparzenia cery. Zastosowane umiejętnie natomiast przynoszą znaczną poprawę napięcia skóry, wyrównują jej koloryt, zwężają rozszerzone pory, niwelują przebarwienia, a co najważniejsze - wpływają na syntezę kolagenu, czyli regenerację skóry w jej głębokich, żywych warstwach. Tego rodzaju zabiegi w połączeniu w indywidualnie dobraną, systematyczną pielęgnacją domową pozwolą nam się cieszyć zdrową i piękną cerą przez długie lata.

Kosmetyka biała to także działanie urządzeń, dzięki którym uzyskujemy stymulację mięśni mimicznych czy zwiększone przenikanie składników aktywnych. Zabiegi takie jak sonoforeza, mezoterapia bezigłowa i mikroigłowa, czy infuzja tlenowa znacznie wzmacniają działanie substancji zamkniętych w serum czy ampułce, fale  radiowe czy biolifting wpływają na poprawę owalu twarzy i spłycenie zmarszczek, peeling kawitacyjny złuszcza martwy naskórek i oczyszcza cerę. Żaden z tych zabiegów nie nadaje się wszakże do stosowania w warunkach domowych. Prawidłowe parametry, które zapewnią właściwy efekt a jednocześnie będą bezpieczne dla organizmu jest w stanie dobrać jedynie doświadczony specjalista. Wie on również jak łączyć zabiegi aparaturowe z kosmetykami by osiągnąć jak najlepsze rezultaty.
Widzimy zatem, że kosmetyka pielęgnacyjna może być bardzo efektywna, ale podkreślam raz jeszcze - wymaga systematyczności w działaniu. Odpowiedzialna kosmetyczka nie obieca Ci spektakularnych efektów po pierwszym zabiegu, ale jest w stanie zaplanować działania tak, być cieszyła się zdrową i zadbaną skórą jak najszybciej i jak najdłużej.

I wreszcie aspekt kosmetyki białej, o którym dotąd nie wspomniałam, a który w wielu przypadkach wydaje się kluczowy. Dotyk. Coś czego nie jest w stanie dać nam żaden sprzęt ani igła. Dotyk rąk drugiego człowieka.  Skóra jest naszym łącznikiem ze światem zewnętrznym, odbiera bodźce, w tym bodźce czuciowe. Pielęgnacyjny dotyk jest w stanie zdziałać przysłowiowe cuda - rozluźnia, koi i łagodzi, stymuluje, poprawia ukrwienie. To dlatego jednym z najbardziej lubianych zabiegów jest kosmetyczny masaż twarzy w jego różnych odmianach. Widziałam masaże przynoszące efekty porównywalne do zabiegów estetycznych, jeden z nich sama wykonuję, a ten obszar kosmetyki nieustannie się rozwija.

Widzisz więc, że w drodze do pięknej skóry nie jesteś skazana na igłę i strzykawkę, czy skalpel. Możesz działać, teraz, natychmiast i nie musisz robić tego na oślep. W gabinecie otrzymasz rzetelną informację, jak powinnaś pielęgnować swoją cerę w warunkach domowych nie sugerując się reklamą i marketingowymi działaniami firm kosmetycznych. Wytłumaczę Ci co stosować, a z czego spokojnie możesz zrezygnować. Wspólnie zaplanujemy niezbędne działania, a od Ciebie będę jedynie oczekiwała samodyscypliny i systematyczności.
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Copyright © 2014 Laboratorium Urody Cztery Żywioły , Blogger